Z letošní Green Rally si Peugeot potřetí v řadě odvezl zlatý pohár

Články
21.08.2023

F T G

Z letošní Green Rally si Peugeot potřetí v řadě odvezl zlatý pohár

V rámci Barum Czech Rally Zlín se už šestým rokem odehrála doprovodná soutěž Green Rally pro vozy s elektrickým a hybridním pohonem. Tato ecoRally sice není zařazena do národního šampionátu, kvalitou a organizací však nijak nezaostává za ostatními soutěžemi elektromobilů.

Dva týmy s vozy e-208 se vydaly do Zlína navázat na vítězství posádek s modely Peugeot v předchozích dvou ročnících. A výsledek předčil očekávání! Tým Unicars CZ ve složení Petr Daniel -  Martin Belfín obhájil loňské zlato, Kryštof a Nikola Hájkovi pak přidali stříbro.

Tratě, které o uplynulém víkendu hostily závodníky z celé Evropy na nejslavnější české rallye – Barum Czech Rally Zlín, si mohly na vlastní kůži vyzkoušet i posádky s elektrifikovanými vozy v rámci doprovodné soutěže Green Rally. Na programu ecoRally se tak ocitly ikonické RZ jako Pindula nebo Slušovice. I díky tomu si dvouetapovou soutěž navzdory neúprosnému horku posádky s elektromobily náležitě užily, nejvíce však Petr Daniel s Martinem Belfínem, kterým zážitky ze soutěžního víkendu osladil i pocit vítězství.

Petra Daniela a Martina Belfína vyslal na Green Rally zlínský koncesionář Unicars. Ve svém sídle ve zlínských Malenovicích zajišťuje tato společnost prodej nových vozů značky Peugeot a autorizovaný servis. V jejím portfoliu produktů figuruje i elektromobil Peugeot e-208, který letos opět stanul na vrcholu stupňů vítězů Green Rally. Výsledky po první etapě ovšem triumf nenaznačovaly.  Petr s Martinem totiž startovali do druhého dne až z průběžného čtvrtého místa. Ve druhé části soutěže se však projevily jejich zkušenosti, vytrvalost a řidičská zručnost a výsledkem bylo stejně jako v loňském roce finální první místo.

„Na Green Rally jsme letos startovali třetím rokem. Samozřejmě jsme tam jeli s cílem obhájit zlato z loňska, ovšem snadné to ani zdaleka nebylo, a to hlavně kvůli úmornému horku. Soutěž se opravdu povedla, byli jsme moc spokojení. Podíl na tom mají i pořadatelé, kteří odvedli skvělou práci, a navíc jde s každým rokem vidět posun na lepší úroveň. Chtěli bychom poděkovat společnosti Unicars za příležitost se této akce s vozem Peugeot e-208 zúčastnit,“ prohlásil Petr Daniel.

Vítězné posádce úspěšně sekundoval tým K+N Peugeot neboli Kryštof a Nikola Hájkovi. Přestože se dají považovat za ostřílené účastníky ecoRally, specifika Green Rally pro ně byla novou zkušeností. „S disciplínami typu slalom či jízda zručnosti jsme se zatím na ecoRally nesetkali. Jedná se o zcela jiný styl závodění a jiná byla i celková atmosféra. Rychle jsme se ale přizpůsobili a z průběžného osmého místa po prvním dnu jsme se probojovali až ke stříbru, z čehož máme velkou radost. Soutěž byla skvěle zorganizovaná a se zajímavým programem. Horko nás tolik netrápilo. Oproti ostatním soutěžím nebyla tato ecoRally tak náročná z hlediska nájezdu, a mohli jsme tak dle libosti používat klimatizaci, což nám hodně usnadnilo podmínky,“ řekl Kryštof Hájek.

Celkově najely posádky na Green Rally 205,42 kilometrů. Poháry převzaly v neděli odpoledne na slavnostním vyhlášení na Náměstí Míru ve Zlíně.

Fotogalerie

Autoinzerce:
Reklama:
  • Povinné ručení
    Využijte také možnosti sjednat si výrazně levnější povinné ručení přes internet.
  • https://www.alcar.cz/ -
  • http://www.kvalitnidily.cz/ -
  • http://www.janovapec.cz/ -
  • http://racinglife.cz/ -
  • https://www.jacisnik.cz/ -