TotalEnergies podporuje elektromobilitu rozvojem sítě dobíjecích stanic

Novinky
22.06.2023

F T G

TotalEnergies podporuje elektromobilitu rozvojem sítě dobíjecích stanic

Společnost TotalEnergies, jakožto generální partner značky Peugeot v ČR v šampionátu Česká Trophy v ecorally, pomáhá nejen v rozšiřování povědomí o elektrických vozech, rozvíjí také síť dobíjecích stanic, čímž podporuje strategii elektrifikace značky. V květnu zahájila společnost TotalEnergies ČR provoz dobíjecí stanice pro elektromobily přímo před svým sídlem v pražském Karlíně, do konce roku 2023 předpokládá 12 dobíjecích stanic po celé České republice.

Před několika dny zahájila společnost TotalEnergies ČR provoz své již páté dobíjecí stanice pro elektromobily. Akce se zúčastnily všechny tři posádky reprezentující značku Peugeot v šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecorally, kde společnost TotalEnergies podporuje Peugeot jakožto generální partner.

Všechny tři posádky dorazily na inauguraci nové dobíjecí stanice elektrickými vozy Peugeot e-208. Tento model, který je nejprodávanějším malým elektromobilem v Evropě, lze na dobíječce TotalEnergies o maximálním výkonu 22 kW dobít z 5 na 100 % přibližně za tři hodiny. Plug-in hybridní modely značky Peugeot by k dobití z 0 na 100 % potřebovaly dvě hodiny.

Nová dobíječka je umístěna přímo před sídlem společnosti TotalEnergies, u budovy River Garden v pražském Karlíně. Bude sloužit převážně firmám, které spolu s TotalEnergies budovu sdílejí. Tuto dobíjecí stanici ovšem mohou využívat i ostatní elektromobilisté, a to prostřednictvím dobíjecích čipů a karet společností ČEZ, PRE a EON či aplikace ChargeUp.

Budování sítě nabíjecích stanic je jednou z hlavních součástí globální strategie společnosti TotalEnergies. Do roku 2025 plánuje celosvětově vybudovat až 150 000 dobíjecích bodů. V Evropě pak chce zprovoznit až 300 vysokorychlostních stanic podél silnic a dálnic a dalších 600 ve městech. V České republice dosud firma TotalEnergies otevřela pět veřejných dobíjecích stanic, z toho dvě v Hradci Králové a tři v Praze. Do konce roku 2023 předpokládá rozšířit své dobíjecí portfolio na 12 stanic.

Právě Praha disponuje nejhustší sítí dobíjecích stanic a bodů. Na území hlavního města se nachází takřka třetina veškeré české infrastruktury pro vozy s elektromotorem. Posádky s vozy Peugeot e-208 se o tom budou moci přesvědčit během předposlední letošní soutěže šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecorally, která se koná 10. a 11. listopadu 2023 v Praze.

Kalendář ecorally 2023

24. – 25. března 2023                     ČEZ CZECH NEW ENERGIES RALLYE

12. – 13. května 2023                     2. FUTURES CONTPRODUCT CLASSIC RALLY MORAVA

7. – 9. července 2023                     BOHEMIA ECO ENERGY REGULARITY 2023

28. – 29. července 2023                  2. AGROTEC ECO RALLY HUSTOPEČE

22. – 23. září 2023                         ECO HORÁCKÁ RALLY TŘEBÍČ

10. – 11. listopadu 2023                  ECO RALLY PRAHA

01. – 02. prosince 2023                   2. CLASSIC RALLY KLATOVY

 

Fotogalerie

Reklama:
  • Povinné ručení
    Využijte také možnosti sjednat si výrazně levnější povinné ručení přes internet.
  • https://www.alcar.cz/ -
  • http://www.kvalitnidily.cz/ -
  • http://www.janovapec.cz/ -
  • http://racinglife.cz/ -
  • https://www.jacisnik.cz/ -